İnteraktif Grafitiler ile Sosyal Medya Etkileşiminizi Arttırın

Her gün 1 milyon özçekim ve instagramda 80 milyon fotoğraf paylaşımı yapılıyor. Facebook ve Google+’da en sevdiğimiz aktivite fotoğraf paylaşmak. Sosyal medya istatistikleri insanların en fazla paylaşmaktan hoşlandığı içeriğin fotoğraf olduğunu gösteriyor.Fotoğrafların %69’u eğlenceli ve mutlu anları ölümsüzleştirmek ve hatırlamak için çekiliyor. En çok paylaşmayı sevdiğimiz bu mutlu anların başında da tatillerimiz ve seyahatlerimiz yer alıyor. Turistler, yaşadıkları seyahat tecrübelerini, tatilleri sırasında çektikleri fotoğrafları sosyal ağlar üzerinden geniş kitlelerle paylaşmayı seviyor.

Bu da turizm markaları için büyük bir avantaj oluşturuyor. Turizm işletmeleri, müşterilerine yaratacağı çeşitli çekicilikler ile müşterilerinin tatil yaparken çekilen fotoğraflarını paylaşmaları için ikna edebilir. Kişisel bir dokunuşla sunduğunuz hizmet veya ürününüz müşterilerinizi sosyal medya içeriği oluşturmaya teşvik eder. Bu da markanızın hakkında ağızdan ağıza pazarlama yapılmasını sağlar. Müşterilerinizin markanız hakkında oluşturduğu online sosyal medya konuşmaları organik ve markanızın bizzat yaptığı konuşmalardan daha etkili olur. Böylece işletmeniz potansiyel müşterilerinizin gözünde daha çekici bir hale gelir.

Buna bir örnek olarak Drita Otelde uyguladığım interaktif grafitiyi paylaşacağım. Otel içerisinde çizilen bu grafitide, Drita Genie’nin karşısında bir düşünce tahtası bulunuyor. Misafirler bu tahtaya cinden istedikleri dilekleri yazıyorlar ve tahtanın altında bulunan düşünce balonunun altına geçerek Drita Genie ile birlikte tatil anısını ölümsüzleştirip #dritagenie hashtagi ile paylaşıyorlar.

Bu uygulama hem sosyal medya etkileşimini arttırdı hem de işletme içerisinde samimi ve eğlenceli anları oluşturdu.

Çocuklar cinden araba, dondurma gibi isteklerde bulunurken, çiftler bir ömür beraber olmayı diledi . Sonsuza kadar tatil dileyenler de oldu 🙂

Aynı zamanda otelin sadakat programının da adı olan, otel misafirlerinin isteklerine odaklanarak, onlara dile benden ne dilersen diyen Drita Genie işletemenin ruhuna çok uydu ve çok sevildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir